Відповідно до вимог МОН України та наукометричних баз даних ICI, Scopus, Web of Science в журналі вводяться такі правила публікації.
- У «Вуглехімічному журналі» публікуються:
- Статті, які відповідають цілям і задачам журналу і містять нові оригінальні наукові результати в області переробки природних копалин, а також не були опубліковані раніше і не перебувають на розгляді в редакціях інших журналів.
- Статті, які не містять елементів плагіату (включаючи перевидання статті або її частин, подачу статті одночасно в кілька журналів, використання текстів та ілюстрацій без згоди власника авторських прав).
- Стислі повідомлення обсягом не більше 2-5 сторінок, включно з таблицями.
- Оглядові статті (огляди). Перед підготовкою огляду авторам рекомендується обговорити пропонований огляд з редакцією.
- Рецензії на книги.
Кожна стаття за рішенням редакції або за рекомендаціями рецензентів може бути скорочена або розділена на частини.
- Оформлення тексту статті.
- текст повинен бути набраний у форматі Word 97-2003;
- поля з усіх боків – 2,5 см;
- орієнтація – книжкова А4;
- інтервал – одинарний.
- Заголовок статті - шрифт 14 Times New Roman (не більше 12 слів), напівжирний шрифт, розміщення по центру.
- Прізвище, ім'я та по-батькові автора / авторів, організація, країна, вчений ступінь, вчене звання, посада – розташовуються під заголовком – шрифт 11 Times New Roman.
- Електронна адреса автора / авторів по центру - шрифт 11 Times New Roman. Якщо авторів декілька, повинен бути зазначений автор для листування.
- Анотація українською, англійською та російською мовами повинна мати обсяг що найменше 1500 знаків. Анотація не повинна містити загальні фрази, посилання на літературу і повинна в стислій формі розкривати основні результати роботи. Шрифт 11 Times New Roman, інтервал одинарний.
- Ключові слова (відповідною мовою розташовані під кожною анотацією) конкретизують інформацію про дослідження, але не носять загальний характер. Слова складаються з 3-6 слів або словосполучень, які відповідають вмісту роботи, розділені крапкою з комою. Шрифт 11 Times New Roman, інтервал одинарний.
Основний текст статті відокремлюється від ключових слів одним інтервалом.
- Основний текст статті може бути розділений на підзаголовки (наприклад, вступ, матеріали і методи досліджень, результати, обговорення, висновки). В цьому випадку заголовки і підзаголовки нумеруються. Шрифт 11 Times New Roman.Заголовкі і підзаголовки вирівнюються по лівому краю.
- Бібліографічний список.
- У всіх посиланнях на статті, яким надано індекс DOI, цей індекс повинен бути наведений.
- Cамоцитування не має перевищувати 10 % бібліографії (мається на увазі посилання на публікації автора статті).
- Бібліографічний список формується в порядку появи посилань у тексті.
- Бібліографічний опис використаних джерел може оформлятися за вибором учасника з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302 до: 2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або одним із стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій МОН України, а саме:
- MLA (Modern Language Association) style.
- APA-1,2 (American Psychological Association) style.
- Chicago / Turabian style.
- Harvard style.
- ACS (American Chemical Society) style.
- AIP (American Institute of Physics) style.
- IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style.
- Vancouver style.
- OSCOLA.
- APS (American Physics Society) style.
- Springer MathPhys Style.
- Рисунки.
- Кожен рисунок є самодостатнім. Для його розуміння не потрібно звертатися в розділ «Матеріал і методи», читати заголовок статті (при цьому бажано, щоб назва рисунка не перевищувала 12 слів).
- Рисунки, графіки та діаграми повинні бути вставлені в текст статті у відповідних місцях у вигляді вставок у форматі PDF (крім нумерації, назви і підрисункових роз'яснень).
- Діаграми і графіки повинні бути оформлені коректно (підписані назви осей, зазначені одиниці вимірювань в системі СІ, відсутні кольорові або градієнтні заливки, шрифт при роздруківці візуально не відрізняється від шрифту тексту статті (±1 пт), відсутні рамки навколо малюнків і легенди).
- На рисунках позначені деталі (елементи), в підрисунковому роз'ясненні надається коротке але змістовне тлумачення позначень.
- рисунки нумеруються в порядку їх обговорення в тексті.
- Рисунки однакові по стилю.
- Таблиці
- Таблиці самодостатні (не потрібно відкривати інші розділи статті, щоб зрозуміти про що йде мова).
- В примітках до таблиць наведені всі дані, необхідні для розуміння сенсу таблиці без звернення до розділу «Матеріал і методи».
- Таблиці можуть бути вбудовані в текст у відповідних місцях.
- Висновки
- Лаконічні, конкретні, відповідні до мети і назви статті.
- Дослівно не дубльовані в усіх мовних версіях анотації.
- Аргументи логічні і структуровані, дані статті підтверджують і обґрунтовують висновки.
- Висновки враховують значний масив літератури з темі статті.
- При необхідності є позначення перспектив подальших досліджень.
- Є вказівка, як результати співвідносяться з очікуваннями і більш раннім дослідженням, стаття підтримує або спростовує попередні теорії.
- Порядок подання статей
- Редакція приймає статті українською та російською мовами в електронному вигляді і в друкованому, підписаному всіма авторами і з доданим актом експертизи.
- Електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
- Поштою за адресою 7, вул. Весніна, Харків, Україна, 61023.
- Безпосередньо в редакції за адресою 7, вул. Весніна, Харків, Україна, 61023, ДП «УХІН».
- Статті проходять перевірку по системі Антиплагіат. Усі цитування (що дослівні, то й у вільному трактуванні) мають обов’язково супроводжуватись посиланнями на першоджерела.
- Редакція залишає за собою право у відмові в публікації матеріалів, які отримали негативну рецензію або не відповідають вимогам журналу.
Редакція не листується з питань обґрунтування негативних рецензій та докладного пояснення причин відмови у публікації.
- Паперовий варіант статті та акти експертизи направляються до редакції поштою. Стаття має бути підписана усіма авторами. Рукописні вставки в паперовому варіанті не допускаються. Електронний варіант статті (у форматі MS Word 97-2003) є обов'язковим, він повинен повністю відповідати паперовому.
- Для всіх авторів необхідно вказати прізвища, повні імена та по батькові, посади, ступеня і звання, адреси електронної пошти, поштові адреси місця роботи. Один з авторів повинен бути вказаний як контактна особа з наданням його електронної пошти і номерів контактних телефонів.
- Політика редакції щодо авторства статей.
- Подання рукопису в редакцію означає, що відповідальний автор підтверджує її відповідність вимогам редакції.
- Всі перераховані в списку співавтори брали участь у виконанні даної роботи (внесли вклад в розробку концепції, постановку задачі, отримання або інтерпретацію результатів).
- Жоден із співавторів не залучені в співавторстві без його відома і особистої згоди.
- Всім особам, які внесли істотний внесок в роботу, було запропоновано стати співавторами статті.
- Всі співавтори обізнані і згодні з поданням рукописи статті в журнал.
- Автори згодні з прийнятою в журналі системою розгляду і відбору статей для публікації, в тому числі і на іноземних мовах.
Р.S.- щоб уникнути спотворень формату, буквених символів, рівнянь і формул, статті слід набирати у форматі Word 2003 (можливість збереження тексту в подібному форматі є у всіх наступних версіях редактора Word); це відноситься як до власне текстовому, так і до формульного і графічного редакторів.
- не слід використовувати такі прийоми форматування, як колонтитули, варіант переносу, заголовки (в таблицях), обтікання текстом (малюнків і таблиць), анімацію та ін.;
- не допускається подання таблиць, схем і малюнків у форматі Excel;
- просимо теж не підганяти зовнішній вигляд статті під дизайн «Вуглехімічного журналу»: це не полегшує, а ускладнює верстку.
Рукописи, які НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ЦИМ ВИМОГАМ, БУДУТЬ ПОВЕРТАТИСЯ АВТОРАМ НА ДООПРАЦЮВАННЯ !!!